2018 2017 2016 2015
1. Vieta 2. Vieta 3. Vieta 4. Vieta 5. Vieta

2017. gads iezīmēja laiku, kad autoskolu saukļi “profesionāls” un “kvalitatīvs” kļuva par palamu. Šogad papildus iedziļinājāmies autoskolu nodrošinātajā servisa līmenī un analizējām klientiem piedāvātos līgumus.

Pārsteidzoši, bet rinda tirgus līderu liedz iespēju iepazīties ar līgumiem līdz tā slēgšanas brīdim. Tas skaidri iezīmē nozares stagnāciju, bet par to vairāk mūsu anti-TOP 5. Līgums ir svarīgāks par skaistiem mārketinga saukļiem un pievilinošu cenu, jo nosaka visas patiesās attiecības starp klientu un autoskolu.

Vērtējot autoskolu sniegto servisu, mēs analizējām, kādas papildu ērtības klientam ir iekļautas apmācību procesā? Secīgi, pievērsām uzmanību arī cenas-kvalitātes attiecībai - kā cena ietekmē kursantu sekmību vai sniegtā servisa līmeni.

Autoskolu zīmoli šajos grūtajos ekonomiskos apstākļos strādā zem vairākiem uzņēmumiem. Patērētājam ir grūti orientēties pieejamos datos, tāpēc mēs atvieglojām šo uzdevumu, sniedzot pilnu analīzi par autoskolu nozari. TOPs ir tapis apvienojot mūsu autoskolu monitoringa secinājumus un lapas sekotāju pozitīvā novērtējuma balsojumus.

Vieta
Presto Autoskola

2017. gadā ir jauns TOPa līderis - Presto Autoskola.

No CSDD statistikas viedokļa, 2017. gadā Presto zīmols ir bijis neapstrīdams līderis:

 • Teorētiskā apmācība visām apmācību kategorijām - gada griezumā 7 mēnešus 1. vietā, šajā periodā 94% kursantiem nokārtojot eksāmenu ar pirmo reizi.
 • Praktiskā apmācība vispopulārākajās kategorijās - A (motocikli) un B (vieglie auto) - gada griezumā 6 mēnešus 1. vietā braukšanas eksāmenā Rīgā, attiecīgi vidēji 47% B kategorijā un 62% A kategorijā (pārspējot specializētās motoskolas) nokārto eksāmenu ar pirmo reizi.

Presto CSDD rezultāti ir vidēji par 20% augstākiem nekā nozares vidējie rādītāji, kas kursantam ļauj ievērojami ietaupīt uz gala eksāmenu kārtošanas izmaksām.

Secinām, ka Presto serviss ir augstā līmenī:

 • Vienīgie Latvijā, kas piedāvā noslēgt līgumu attālināti - ļoti moderni. Klienta laiks un nauda, lai nokļūtu autoskolas birojā līguma slēgšanai, tiek ieekonomēti.
 • Elektroniska braukšanas nodarbību pieraksta sistēma ļauj pārskatīt visu instruktoru pieejamos laikus. Skolā valda viedoklis, ka vairāku instruktoru izvēle tieši ietekmē apmācību ātrumu - biežākas praktiskās nodarbības, lielāka psiholoģiskā pārliecība (nav pieraduma pie viena cilvēka un auto) ļauj ātrāk apgūt iemaņas, secīgi veidojot zemākas izmaksas tiesību iegūšanai.
 • Katram kursantam tiek izsniegts braukšanas nodarbību pieraksta žurnāls, kas ļauj instruktoru komandai sekot kursanta apmācības progresam.
 • Ērti un lēti iegūt medicīnas izziņu - skola ir operators Rīgā plašākajam medicīnisko komisiju tīklam.
 • Auto kursi Latvijas skolās ir ļoti īsi - Presto gatavotie izglītojošie raksti mājas lapā lieti noder papildus apmācībai.
 • Bezprocentu kredīta iespējas - finansējums apmācībām līdz 300 EUR vērtībā. (Šo iespēju nodrošina vairākas autoskolas.)

Izvērtējot apmācības cenas (kas ir tirgus vidējā līmenī) un piedāvāto servisu, secinām, ka Presto cenas un kvalitātes attiecībai nav analoga Latvijā. Tāpat kursanti var izmantot akciju uzcītīgajiem - iegūstot tiesības 3 mēnešu laikā, skola atmaksā CSDD braukšanas eksāmena izdevumus.

Presto Autoskola līguma analīze atklāja, ka tā ir godprātīga un liberāla - nav nekādu sodu vai sasaistes, ja kādu no 5 autoskolas pakalpojumiem iegādāsies kaut kur citur. Acīmredzami autoskola ir pārliecināta par savu vērtības piedāvājumu.

Ja šī skola ir Tavā tuvumā, tad tā nešaubīgi ir labākā izvēle.

Profils
Vieta
Autoskola DBS

DBS - stabila skola, par kuras vietu TOPa augšgalā nav šaubu. Drošas Braukšanas Skolas ieguldījums sabiedrības drošības labā ir nenovērtējams - tās komanda turpina celt vispārējo ceļa un autovadīšanas kultūras līmeni ar neskaitāmām aktivitātēm, kuru 2017. gadā ir bijis ne mazums:

 • Periodiskas drošas braukšanas apmācības visa gada griezumā (t.sk. bezmaksas ziemas braukšanas apmācības),
 • Auto novietošanas nodarbības (sadarbībā ar EuroPark stāvvietām),
 • Sadarbība ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, izkopjot dienesta autovadītāju vadītprasmes dažādās (bīstamās un ekstremālās) situācijās,
 • Bezmaksas servisa dienas, kurās iespējams pārliecināties par sava auto drošības sistēmas darbību.

Taču, par spīti skolas aktīvajai darbībai, tās CSDD statistikas rādītāji nav sevišķi spoži: vidējie rādītāji teorētiskajā eksāmenā ir bijuši 83%, turpretī braukšanas eksāmenā - 45%. Redzot skolas vispārējo līmeni un kaislīgo nodošanos autoapmācībai, šķiet, ka rezultātiem vajadzēja būt labākiem. Pieņemam, ka tas ir pamatojams ar to, ka skolu izvēlas kursanti, kuri ir saskārušies ar grūtībām ceļu satiksmes izpratnē.

Drošas Braukšanas Skolas līguma analīze atklāja godprātīgu praksi - tajā nav nekādu soda sankciju vai sasaistes ar autoskolu.

Apskatot cenas un kvalitātes attiecību, kā arī skolas faktisko sniegumu autoapmācībā, secinām, ka standarta piedāvājuma cenas attiecība nav atbilstoša, turpretī specializētais sniegums (t.i. pakalpojumi, kas ir piemēroti jau esošajiem šoferiem) ir augstā līmenī.

Jebkurā gadījumā, DBS ir nemainīgi iecienīta skola, kas tiek vērtēta pozitīvi sabiedrības vidū.

Profils
Vieta
Autoskola Einšteins

2017. gads Autoskolai Einšteins ir bijis veiksmīgs - tā ir izaugusi no 4. par 2. lielāko autoskolu Latvijā pēc kursantu skaita. Iespējams, ka to lielā mērā ietekmēja skolas atrašanās 2016. gada TOPa 1. vietā, veicinot tieši šīs skolas izvēli.

Arī šogad Einšteins teorētiskā apmācība ir bijusi nemainīgi augstā līmenī, statistiski noturot līdera pozīcijas - tā vidēji ierindojusies Latvijas TOP3, un gada griezumā tā ir bijusi 1. vietā 3 mēnešus, vidēji 93,5% kursantu nokārtojot eksāmenu ar pirmo reizi.

Jāatzīst, ka skolai ir bijis vājš sniegums B kategorijas praktiskajā apmācībā. Rīgā tas ir statistiski zem nozares vidējā, ar manāmi zemāku procentu nekā citās Vidzemes pilsētu filiālēs. Ņemot vērā, ka braukšanas nodarbības veido līdz 80% no autoskolas izmaksām, šis ir būtisks faktors skolas vērtējumā.

Vislielākais “sarkanais karogs” ir atklājies Einšteins līgumā - piedāvātā teorijas apmācības atlaide sasaista kursantu ar autoskolu, nosakot soda sankcijas, un ierobežojot kursanta likumīgi noteikto izvēles brīvību praktiskās apmācības procesā.

Šie abi aspekti ir noteicošais faktors 2 vietu zaudēšanā mūsu TOPā. Pat 3. vieta ir piešķirta ar būtisku uzticības kredītu.

Izvērtējot Einšteins sniegumu, secinām, ka skola joprojām ir lieliska izvēle apmācībai Vidzemē, taču, pirms mācību uzsākšanas, jāizvērtē tās līguma nosacījumi.

Profils
4. Vieta
Autoskola Autoprofs

Jaunpienācējs mūsu topā, kas nonāca mūsu redzeslokā pēc daudziem pozitīviem vērtējumiem mūsu mājas lapā. Skola drīzumā atzīmēs 10 gadus pastāvēšanas, un tā nodrošina autoapmācību vairākās filiālēs - Jēkabpilī, Aizkrauklē, Madonā, Koknesē, Viesītē, Zasā. Tāpat arī apmācāmo kategoriju klāsts ir visaptverošs - A2, A, B, BE, C, CE, D kategorijas.

Autoprofs ir labi statistikas rezultāti - 83% kursantu ir nokārtojuši teorijas eksāmenu ar pirmo reizi; lai gan B kategorijas rezultāti, kā ārpus Rīgas autoskolai, varētu būt nedaudz labāki (49% kursantu ir nokārtojuši braukšanas eksāmenu ar pirmo reizi), citās kategorijās rezultāti ir labā līmenī.

Skolas servisa līmenis izceļas ar vairākām bezmaksas iespējām tās kursantiem:

 • Kursantiem tiek nodrošināta piekļuve datorklasei savu teorētisko zināšanu pārbaudīšanai (online tests),
 • Kursantiem ir iespēja atkārtoti noklausīties konkrētu tēmu, ja tā ir palikusi līdz galam neizprasta,
 • Atsaucīgi pasniedzēji - iespējams saņemt konsultācijas ārpus nodarbību laika.

Arī sociālajā vidē Autoprofs aktīvi komunicē ar saviem kursantiem, regulāri daloties ar aktuālu informāciju savā Facebook lapā.

Kopumā secinām, ka skolas cenas-kvalitātes attiecība ir laba. Autoprofs ir laba izvēle, ja dzīvo kādā no tās filiāļu pilsētām!

Profils
5. Vieta
Autoskola DSI

Lielo Latvijas skolu TOPu noslēdz vēl viena ārpus Rīgas skola - Autoskola DSI. Tā pastāv jau 20 gadus, un ir populārākā izvēle talsinieku vidū. Skolā iespējams apgūt gan B/BE, C1 un A kategoriju, gan profesionālo periodisko apmācību Kods 95.

CSDD statistikas dati rāda skolai labus rezultātus - B kategorijā 60% kursantu sekmīgi nokārto braukšanas eksāmenu ar pirmo reizi, bet A kategorijā - 87%. Par spīti augstajiem rezultātiem praktiskajā eksāmena daļā, skolas teorijas rādītājs, diemžēl, ir 75%, kas ir zem nozares vidējā līmeņa.

Pēc autoskolas Facebook aktivitātēm spriežam, ka tā aktīvi seko līdzi aktualitātēm ceļu satiksmes kultūrā un autoapmācības nozarē.

Kopumā secinām, ka DSI ir laba izvēle Talsos dzīvojošajiem, taču skolas izaugsme ir tieši atkarīga no teorijas rezultātu uzlabošanas.

Profils

Balso par savu autoskolu

Balsot
2018 2017 2016 2015