2018 2017 2016 2015
1. Vieta 2. Vieta 3. Vieta 4. Vieta 5. Vieta

2016. gads ieviesa pārmaiņas Latvijas autoskolās - ar 2016. gada 1. novembri braukšanas nodarbību apmaksa jāveic autoskolā. Jaunie grozījumi tika ieviesti ar nolūku samazināt ēnu ekonomiku, taču, kamēr nav izveidota dzelžaina kontroles sistēma, autoskolas atļaujas brīvi interpretēt likumu (piemēram, noslēdzot līgumu ar autoskolu, tiek veikta 10 braukšanas nodarbību priekšapmaksa, noveļot tālāko apmaksas atbildību uz instruktoriem, u.tml.). Cenu pieaugums ir noticis, jo ir palielinājušās autoskolu administratīvās izmaksas, taču ne visos gadījumos tas ir nozīmējis arī kvalitātes nodrošinājumu. Tāpat arī novērojām, ka cilvēki tika musināti uzsākt autovadīšanas apmācības pirms 1. novembra, apgalvojot, ka viņus cenu izmaiņas neskars, taču realitātē ne visas autoskolas ir turējušas savu vārdu par cenām. Rezultātā kursants nevar turpināt braukšanas apmācību, taču ir piesaistīts autoskolai ar “īpašā piedāvājuma” līgumu. 2016. gada TOPs ir tapis apvienojot lapas sekotāju pozitīvā novērtējuma balsojumus 2016. gadā ar mūsu autoskolu monitoringa secinājumiem, sevišķi ņemot vērā mūsu novērojumus, kā autoskolas gatavojās un reaģēja uz jaunajiem autoskolu noteikumu grozījumiem. Šī TOPa mērķis ir mudināt vispārējo autoapmācības nozares attīstību veselīgi konkurējošā vidē, paceļot to augstākā līmenī, kas ir līdzvērtīgs augstāko mācību iestāžu standartiem.

Vieta
Autoskola Einšteins

Autoskola Einšteins ir jaunpienācējs mūsu topā, vienlaicīgi esot arī patīkams pārsteigums. Tā ir lielākā Vidzemes autoskola, un tās lieliskie rādītāji pierāda, ka profesionāla apmācība ir pieejama arī ārpus Rīgas. Einšteins ierindojas pirmajā pieciniekā teorijas nokārtošanā, B kategorijas braukšanas rādītāji ir virs nozares vidējā līmeņa, turpretī A kategorijas rezultāti ir augsti (84% kursantu ir nokārtojuši eksāmenu).

Autoskolas Einšteins seja šobrīd ir Renārs Zeltiņš. Skolai ir filiāles Cēsīs, Smiltenē, Valmierā, Siguldā, arī Rīgā, taču tās Rīgas filiāle vēl nav nostiprinājusi savas pozīcijas. Autoskola Einšteins ir vispusīgi laba. Turpināsim vērot, kā skola attīstīsies 2017. gadā.

Secinām, ka Autoskola Einšteins ir vislabākā autoskola apmācībām ārpus Rīgas – Siguldā, Valmierā, un citur Vidzemē.

Profils
Vieta
Presto Autoskola

2016. gada decembrī Presto prezentēja jaunu mājas lapu. Mājas lapā ir iespējams veikt apmaksu par teorijas kursiem, braukšanas nodarbībām, pirmās palīdzības kursiem un medicīnisko izziņu.

Starp lapas jaunumiem ir ieviests e-pieraksts braukšanas nodarbību organizācijai - kursantu rīcībā ir ērts plānotājs, kurā var redzēt pieejamos instruktorus sev labvēlīgajos laikos. Otrs jaunums, kuru neesam manījuši ne Latvijā, ne citur pasaulē ir distances līguma noslēgšana gan teorijas kursam, gan braukšanas nodarbībām.

Saglabājot autovadītāju universitātes līmeni, Presto turpina papildināt savu bloga sadaļu ar noderīgiem rakstiem; arī apmācību vērtība netiek samazināta ar kuponu akcijām.

2016. gadā autoskola atvēra 2 jaunas filiāles Rīgā. Kopumā varam teikt, ka Autoskola Presto ir stabila un uz izaugsmi vērsta.

Secinām, ka Presto Autoskola ir vislabākā autoskolas izvēle Rīgā.

Profils
Vieta
Autoskola DBS

2016. gadā Droša Braukšanas Skola ir zaudējusi savas līdera pozīcijas.

Braukšanas nodarbību apmaksas kārtība maz skāra DBS, jo apmācību maksa jau no sākta gala ir bijusi salīdzinoši augstāka par citām Latvijas autoskolām. Diemžēl pēdējā pusgada statistikas dati liecina, ka augstās apmācības izmaksas automātiski negarantē augstus rezultātus - A kategorijas braukšanu ar pirmo reizi ir nokārtojuši tikai 30% kursantu (rādītājs ir krietni zem nozares vidējā), kā arī teorijas rezultāti ir zem nozares vidējā līmeņa.

Lai vai kā, DBS aktīvi turpina veicināt Latvijas autovadītāju drošības līmeņa pacelšanu ar dažādām aizraujošām aktivitātēm, tāpat arī turpina iesaistīties autovadītāju ceļu kultūras uzlabošanā, tai skaitā arī stāvvietās ar pareizu parkošanos.

Profils
4. Vieta
Autoskola Autoprofs

Autoskola Autoprofs ir vēl viena lieliska autoskola ārpus Rīgas rajona - tā ir līderis savā novadā, ar autoskolas filiālēm Jēkabpilī, Koknesē, Viesītē, Madonā, Daugavpilī un Aizkrauklē.

Autoskolas mācībspēku komanda ir spēcīga un ļoti labi sagatavo jaunos autovadītājus, par ko liecina arī augstais nokārtotās teorijas procents. Skolai ir labi B kategorijas braukšanas eksāmena rādītāji, taču tās A kategorijas rādītāji ir izcili - 90% kursantu ir nokārtojuši eksāmenu. Droši varam apgalvot, ka Autoprofs ir 1. vietā starp Latvijas autoskolām, kas māca A kategoriju ārpus Rīgas.  

Arī citās kategorijās autoapmācības rezultāti ir augstā līmenī.

Profils
5. Vieta
Autoskola Heliks A

Arī TOPa noslēgumā ir ierindojusies vēl viena autoskola ārpus Rīgas rajona - Autoskola Heliks A, Madonā. Autoskola piedāvā A, B, C un E kategorijas kursus.

Starp vairāk kā 200 Latvijas autoskolām, Heliks A pozīcijas stingri ieņem rādītāju augšgalu. Vairāk kā 93% autoskolas kursantu ir nokārtojuši teorijas eksāmenu. Braukšanas rādītāji gan A kategorijā, gan B kategorijā ir augstā līmenī - 75% un 65% kursantu ir veiksmīgi ieguvuši vadītāja apliecības.

Profils

Balso par savu autoskolu

Balsot
2018 2017 2016 2015