2018 2017 2016 2015
1. Vieta 2. Vieta 3. Vieta 4. Vieta 5. Vieta

2016. gada monitoringā atklājām ne mazāku skaitu viltību, ar kurām autoskolas mēģināja pievilināt jaunos kursantus. Nepatiesas informācijas sniegšana mājas lapā, akcijas ar viegli un loģiski izsecināmiem pareizo atbilžu variantiem, atlaides - šie ir tikai daži no regulāri pielietotajiem paņēmieniem. Lielos vilcienos skatoties, autoskolas nemēģina konkurēt ar pakalpojumu kvalitāti, bet gan tikai ar cenu, kas tieši ietekmē apmācības līmeni. “Populārajām” autoskolām pretī nostādām to CSDD reitingus, kas atspoguļo apmācību kvalitātes realitāti. 2016. gada anti-TOPs ir tapis apvienojot lapas sekotāju negatīvā novērtējuma balsojumus 2016. gadā ar mūsu autoskolu monitoringa secinājumiem, kurus esam veikuši, sekojot autoskolu darbībai interneta vidē, salīdzinot to mārketinga pieeju un apskatot atsauksmes. Šī anti-TOPa mērķis ir mudināt pieminētās autoskolas uzlabot savu darbību, norādot uz to trūkumiem, nevis celt tām neslavu.

Vieta
Autoskola Mustangs

Viss, kas no autoskolas Mustangs ir palicis, ir tās atpazīstamais vārds. Arī šogad mājas lapa neredzēja pārmaiņas, un lapa nav kļuvusi lietotājiem draudzīga.

Tā vietā, lai pievērstos apmācības kvalitātes uzlabošanai, Mustangs ir pievērsies pie visdažādākajām Facebook akcijām, ar kurām piesaistīt kursantu pie autoskolas; decembra taktika bija pašsaprotama un vienkārša jautājuma uzdošana - gluži kā prasot, “cik ir 1+1”.

Starp citām Facebook aktivitātēm novērojām, ka Mustangs dzēš nevēlamus komentārus, kā arī bloķē personas, kas izteikušas negatīvus komentārus; šāda rīcība liecina, ka autoskola mēģina radīt maldīgu iespaidu, ka tā ir nevainojama.

Autoskolas dāvanu kartes par 10 braukšanas stundām jeb 5 braukšanas nodarbībām piesaista kursantu autoskolai.

“Īpašie piedāvājumi” apmācības procesu lētāku nepadara, bet rada tieši pretēju rezultātu - instruktoru interesēs ir “atgūt” bezmaksas nodarbības, apzināti pagarinot braukšanas kursu.

Profils
Vieta
Autoskola Gross

Autoskola Gross ir pievērsusies nekautrīgām viltībām jauno kursantu piesaistīšanā. Sākumā vilināja ar saukli, ka “Teorijas apmācība tikai par 30 EUR”, turpretī tagad apgalvo, ka “Autovadītāja apliecība - 30 EUR”. Šāda uzmanīšanas piesaistīšana ir nepārprotama patērētāju maldināšana, un rodas jautājums, kurā virzienā skatās atbilstošās iestādes.

Novērojām, ka beigušās “akcijas” tiek padzēstas no Facebook lapas, mēģinot radīt priekšstatu, ka “jaunās akcijas” cena ir patiesi jauns piedāvājums un reta izdevība, kuru nevajag palaist garām.

Ir novērots, ka Autoskolas Gross līgumiem akciju ietvaros klāt tiek pievienota atruna, kas nosaka, ka atlaides iegūšanai kursants tiek “piesaistīts” braukšanas nodarbībām autoskolā (vai pat pie viena noteikta instruktora) - šis nosacījums ir pretrunā ar autovadītāju apmācības noteikumiem, kas sniedz kursantam tiesības pašam brīvi izvēlēties, pie kura instruktora ņemt braukšanas nodarbības, neatkarīgi no tā, ar kuru autoskolu instruktors tiek asociēts.

Ir novērots, ka Gross ne vienmēr piedāvā visu informāciju arī latviešu valodā, kā, piemēram, autoskolas ziemas piedāvājumā (winter.gross.lv).

Gross apgalvo, ka viņiem ir “lielākā sekmība Rīgā”, taču līdz galam patiess šis apgalvojums nav. Lai gan nokārtotās teorijas rādītāji ir bijuši augsti, tie tomēr ierindojas 2., nevis 1. vietā.

Profils
Vieta
Autoskola Credo Autoprieks

Credo Autopriekam 2016. gadā tapusi jauna seja - autoskolas Credo un Autoprieks ir atzinušas savu apvienošanos, un skolai ir izveidota jauna mājas lapa. It kā sīkums, taču lapas latviešu valodas versija ir pilna ar dažādām gramatikas kļūdām.

Pēdējo mēnešu akcija aicina “mācīties diviem par viena cenu”, pamīšus piedāvājot arī teorijas apmācībai akcijas cenu - 139.80 EUR vietā 69.80 EUR. Tātad, grozies kā gribi, teorijas apmācības cena ir viena un pazemināta - klasisks pievilināšanas triks.

Autoskola Credo Autoprieks neapstājas tikai pie mājas lapas akcijām - visa gada garumā arī iepirkšanās portālos bija pieejami kuponi, kuriem tika pagarināts piedāvājuma termiņš, atkarībā no ērtības. Abas šīs taktikas norāda uz to, ka pakalpojuma patiesā cena vienmēr ir viena - zema.

Vai autoskolai, kura pozicionē sevi kā autovadītāju universitāti, ir pieņemami neatlaidīgi piedāvāt atlaižu kuponus? Ko cenas pasaka par pakalpojuma patieso vērtību vai apmācības līmeni?

Credo Autoprieks apgalvo, ka autoskolu ar pirmo eksāmena reizi pabeidz 92% kursantu, taču patiesie nokārtotās B kategorijas braukšanas rādītāji pēdējā pusgada laikā ir tikai 42%. Vai šie 92% attiecās uz visiem braukt gribētājiem, kas, agrāk vai vēlāk, tomēr saņemas atkārtoti iet autoskolā un iegūt kāroto vadītāja apliecību?

Profils
4. Vieta
Autoskola Fortūna

Apmācības ziņā Autoskola Fortūna ir nozares vidējā līmenī (teoriju ir nokārtojuši 87% kursantu). Mūsu uzmanību piesaistīja tieši autoskolas mārketinga aktivitātes, kas nav bijušas godīgas.

Bezmaksas teorija nāk ar saistībām ar autoskolu; Fortūnai ir regulāra dalība kuponu akcijās, kas vienlaikus pārklājās ar piedāvājumu mājas lapā, mulsinot, kāda ir īstā piedāvājuma vai pakalpojuma vērtība.

Profils
5. Vieta
Autoskola Eksperts

Autoskola Eksperts teorijas apmācībā ir krietnus 10% zem nozares vidējā līmeņa - tikai 3 no 4 autoskolas kursantiem nokārto teorijas eksāmenu. B kategorijas braukšanas eksāmenus ir nokārtojuši nedaudz mazāk par pusi kursantu, turpretī A kategorijas līmenis ir kliedzoši zems - knapi 14% ir veiksmīgi nokārtojuši A kategorijas braukšanu.

Autoskolas Eksperts rādītāji liek apšaubīt apmācības līmeni, vienlaikus neattaisnojot autoskolas nosaukumu.

Profils

Balso par savu autoskolu

Balsot
2018 2017 2016 2015