2018 2017 2016 2015
1. Vieta 2. Vieta 3. Vieta 4. Vieta 5. Vieta

Anti-tops ir tapis apvienojot lapas sekotāju negatīvā novērtējuma balsojumus 2015. gadā ar mūsu autoskolu monitoringa secinājumiem. Esam sekojuši līdzi autoskolu darbībai interneta vidē, salīdzinājuši to mājas lapas un mārketinga pieeju, kā arī apskatījuši atsauksmes; autoskolas reputācija ir bijis nozīmīgs faktors pētnieciskajā procesā, palīdzot identificēt noteiktas autoskolas vājās puses.

Sevišķi pārsteidzoši bija atklāt kopīgo tendenci pārmērīgajos atlaižu un kuponu piedāvājumos. Ja autoskolas ienākumus pamatā sastāda teorijas kursi un daļa no braukšanas nodarbībām, no kurienes rodas ienākumi, ja teorija tiek piedāvāta bez maksas? Vai šīm autoskolām pastāv slēptas vienošanās ar instruktoriem par lielāku kursanta braukšanas nodarbību skaitu negodīgas peļņas nolūkos?

Tālākizglītības iestādēs un universitātēs netiek piedāvātas atlaides jaunajiem studentiem – universitātes savstarpēji konkurē ar mācību kvalitāti un pasniedzēju profesionālismu. Vai auto vadīšanas prasmes ir zemi vērtējamas dzīves iemaņas un zināšanas? Zemas kvalitātes apmācībām ir pārāk liels risks, jo neatbilstoši izvērtēta satiksmes situācija var būt ar letālu iznākumu.

Šī topa mērķis ir mudināt pieminētās autoskolas uzlabot savu darbību, norādot uz to trūkumiem, nevis celt tām neslavu.

Vieta
Autoskola Mustangs

Autoskola Mustangs ir viena no vecākajām Latvijas autoskolām, tomēr tā jau sen ir zaudējusi savu asumu. Tās mājas lapa ir kā pagājušajā gadsimtā veidota, un tā nav lietotājam draudzīga.
Mūsu monitoringā piefiksējām aktīvu 100 eiro dāvanu karšu piedāvājumu autoskolas mājas lapā un Facebook lapā. Mustangam ir lielākais Facebook sekotāju loks, taču arī tas tika panākts ar „like & share” akcijām. Tāpat mūsu redzeslokā nonāca neskaitāmi sludinājumi ss.lv, kuros cilvēki mēģināja pārdot šīs dāvanu kartes par simbolisku (lai neteiktu – smieklīgi zemu) cenu (10 – 20 eiro), taču pat šķietami "izdevīgais pirkums" nepiesaista pircējus.

Pārsātinātais piedāvājums un Mustanga atlaižu pieprasījuma trūkums ir padarījis jēdzienu „dāvanu karte” par apzīmējumu kaut kam bez vērtības. Kāda kursanta bēdīgā pieredze ar šo „lielisko piedāvājumu” braukšanas apmācībai spilgti ataino negodīgo pieeju - sīkāk [šeit].

Profils
Vieta
Autoskola Gross

Autoskolas Gross monitoringā atklājām, ka Gross atkārtoti piedāvāja laimēt teorijas apmācības par „patīkamu cenu” – tikai 1 eiro. Šis laimests bija viegli pieejams jebkuram interesentam, padarot to vairāk par formalitāti, nevis patiesu loteriju. Citiem vārdiem sakot – šī cena tika vaļīgi piedāvāta, radot šaubas par piedāvājuma vērtību.

Autoskolas 2015. gads pagāja „this site has been hacked” zīmē. Kad Google meklētājs uzrāda šo komentāru, lapas apmeklētājs tiek brīdināts, ka lapa nav droša apmeklējumam, un ir iespējams iegūt datora vīrusu. Ar situācijas atrisināšanu neviens nav steidzies, un mums radās priekšstats, ka Gross paļaujas uz sava zīmola atpazīstamību un lielo filiāļu skaitu Latvijā, nerēķinoties ar saviem potenciālajiem un esošajiem kursantiem.

Autoskola Gross mājas lapa, iespējams uzlauzta

Profils
Vieta
Autoskola Credo Autoprieks

Autoskola Credo Autoprieks ir droši dēvējama par vienu no lielākajām autoskolām valstī, tomēr tās mārketinga paņēmieni ir zem katras kritikas. Tās cenu politika izraisa sevišķi lielu neuzticību, ko atklājām, veicot monitoringu. Pētot vienlaicīgi piedāvātās akcijas dažādos avotos gala rezultātā sanāk dažādas mācību maksas; autoskolas mājas lapā B kategorijai ir norādītas divas cenas – pilna mācību maksa un speciālā cena, kas ir pieejama tikai noteiktu laika posmu, taču atlaižu portālos “īpašais piedāvājums” par pamatcenu ņem speciālo, nevis pilno cenu, piedāvājot to par smieklīgi lētu samaksu.

Atlaižu portālā prieks.lv joprojām tiek piedāvāti “Autoskolas Autoprieks” atlaižu kuponi, neminot neko par aliansi. Veidojas arī nepatiesa informācijas atspoguļošana, jo portāla īpašniekiem ir iespēja radīt mākslīgu iespaidu, ka kupons (pakalpojums) ir pieprasīts, ierakstot lielu pircēju skaitu, neatkarīgi no tā patiesā skaita.

Profils
4. Vieta
Krustojumi Autoskola

Autoskola Krustojumi neskopojās ar atlaidēm – elementāri laimējamas dāvanu kartes apmācībām, reģistrācija par brīvu, teorijas kurss par brīvu, kuponi.
Ja visas šīs atlaides apskata kopā, rodas jautājums - cik adekvāti atalgoti ir tās pasniedzēji un instruktori, un kā tas atspoguļojas apmācību kvalitātē?

Bezmaksas A kategorijas teorijas kursi, ņemot vērā A kategorijas transportlīdzekļa vadīšanu un augsto riska faktoru, ir pilnīgi absurdi. Motociklistu drošība uz Latvijas ceļiem ir dzīvības un nāves jautājums, pret kuru nedrīkst izturēties vieglprātīgi.  

Profils
5. Vieta
Autoskola Fortūna

Autoskola Fortūna pievilina jaunos kursantus ar nepilnīgu cenu aprēķinu. Savā cenu aprēķinā Fortūna izmanto tādu apzīmējumu kā „pilns komplekts”, radot priekšstatu, ka šī ir galējā mācību cena, ar kuru jaunais autovadītājs var rēķināties, taču uzmanībai garām var viegli paslīdēt fakts, ka šajā B kategorijas „pilnajā” komplektā ir ieskaitītas tikai 5 braukšanas nodarbības. CSDD ir noteikts, ka minimālais braukšanas nodarbību skaits autovadīšanas mācību procesā ir 14 nodarbības, tātad autoskolas kursantam galējās izmaksas noteikti būs lielākas.

Mājas lapā ir pastāvīgas atlaides un ir pieejami dažādi kuponi, radot iespaidu, ka teorētiskā apmācība ir bezvērtīga. Tāpat arī jārēķinās, ka Fortūnas izmaksas ir mainīgas atkarībā no filiāles.

Autoskolai ir divas mājas lapas, kas mulsina jauno kursantu vēl vairāk (fortunaauto.lv un fortuna.lv), radot maldīgu priekšstatu par plašāku izvēli tirgū, kā tā ir patiesībā. Lapās izklāstītais process ir ļoti grūti saprotams. Jau administratīvā līmenī izrādītais profesionālisma līmenis ir zems.

Profils

Balso par savu autoskolu

Balsot
2018 2017 2016 2015