2018 2017 2016 2015
1. Vieta 2. Vieta 3. Vieta 4. Vieta 5. Vieta

Veicot analīzi jau ceturto gadu pēc kārtas, esam nonākuši pie secinājuma, ka antitopa līderiem mārketinga aktivitātes ir ieņemta nostāja, pat nemēģinot mainīt savus paradumus. Tā ir sapuvusi sistēma, kurā pastāv patstāvīgs konflikts ar patērētāju, pārkāpjot tā tiesības.

Šī anti–topa mērķis ir mudināt pieminētās autoskolas uzlabot savu darbību, atkārtoti norādot uz to trūkumiem, nevis celt tām neslavu. Aicinām skolas 2019. gadā būt godīgākām un caurspīdīgākām pret patērētāju.

Vieta
Autoskola Gross

Ceturtajā analīzes gadā mums ir jauns autoskolu anti–topa līderis! Ņemot vērā galveno vērtējumu – manipulēšanu ar teorijas apmācības cenu – Autoskola Gross šo vērtējumu ieguva pelnīti.

Gross turpina iet savu iemīto taciņu:

  • 2015. gadā tā bija pastāvīga atlaide teorijas apmācībai.
  • 2016. gadā akcijas tika izdzēstas pēc to beigām, mēģinot radīt ilūziju, ka jaunais piedāvājums ir jāķer ciet, kamēr ir pieejams.
  • 2017. gada līgumu analīzē atklājām, ka kursants tiek piesaistīts autoskolai, neļaujot tam brīvi izvēlēties veikt praktisko apmācību pie citu skolu instruktoriem, lai gan kursants ir tiesīgs uz šo brīvo izvēli. Jebkura atkāpe no līguma nosacījumiem tika nesamērīgi sodīta.

Arī 2018. gadā ar cenām tiek manipulēts diendienā – tiek piedāvātas īpašas apmācības cenas, atlaides, braukšanas nodarbības par zemu cenu (20 EUR par nodarbību)… Sīkāk to var apskatīt mūsu ekrānšāviņu galerijā. Pēc četru gadu monitoringa varam droši teikt, ka Autoskola Gross ir ieņēmuši nemainīgu nostāju savā attieksmē pret patērētāju, turpinot paļauties uz sava vārda atpazīstamību, daudz neuztraucoties par kvalitāti vai godprātību savā darbībā.

Gross Mūžīgā Akcija

Gross Mūžīgā Akcija

Gross Mūžīgā Akcija

Gross Mūžīgā Akcija

Profils
Vieta
Autoskola Mustangs

Kā Autoskola Mustangs ir darbojusies, tā arī tā turpina. Nav veikti nekādi pasākumi reputācijas uzlabošanā, lai gan neslava turpina augt.

Vienīgais pamatojums, kāpēc skola ir ieņēmusi 2. vietu šī gada topā (tātad – labāka pozīcija) ir tās YouTube kanāls “Mustangs TV”, kurā skola publicē dažādus izglītojošus video par braukšanu.

Par šo skolu joprojām saņemam visvairāk sūdzību. Sudzibas.lv vairāki ieraksti 2018. gadā piemin tieši krāpšanu. Ierastie mārketinga triki ir tie paši, kas līdz šim – dāvanu kartes, bezmaksas nodarbības, “izdevīgāka cena”. Īsumā sakot, viss, ko esam izklāstījuši 2017. gada anti–topā.

Mustangs Akciju Veidi

Mustangs Akcija

Mustangs Akcija

Mustangs 10h Bezmaksas

Profils
Vieta
Krustojumi Autoskola

Autoskola Krustojumi.lv mūsu uzmanību piesaistīja ar savām akcijām, kurās tika piedāvāta teorijas apmācība par eiro centiem (faktiski par brīvu). Šāda mārketinga pieeja ir izsmiekls autoapmācības nozarei, izkropļojot nozares tirgu. Kā jau vairākkārt esam uzsvēruši, bezmaksas apmācība ne pie kā laba nenoved – ieņēmumi tiek kompensēti uz instruktoru rēķina, turpretī instruktori to kompensē uz braukšanas nodarbību skaita rēķina.

Krustojumu CSDD statistikas rezultāti ir divejādi. Teorētiskā apmācība tai ir nesliktā līmenī, vidēji 90% kursantu nokārtojot eksāmenu ar pirmo reizi. Turpretī praktiskā apmācība ir zem nozares vidējā līmeņa, vidēji tikai 38% kursantu nokārtojot braukšanas eksāmenu ar pirmo reizi. Tas nozīmē, ka, salīdzinot ar labāko autoskolu rezultātiem, Krustojumi.lv kursantam ir par 20% lielāka iespēja, ka CSDD braukšanas eksāmens būs jākārto atkārtoti (tātad – papildus izdevumi).

Krustojumi pa centiem

Krustojumi 100 centi

Profils
4. Vieta
Draugu Autoskola

Draugu autoskola ir nonākusi mūsu redzeslokā tās CSDD statistikas datu dēļ. Sešu mēnešu laikā transportlīdzekļu vadītāja kvalifikācijas iegūšanas teorētisko eksāmenu pirmajā reizē nokārtoja mazāk nekā 75% autoskolas apmācīto personu. Šie rezultāti nav tikai vidējais koeficients, bet gan pastāvīgi zema statistika. Šādi kritiski rādītāji ir uz CSDD izsniegtās licences atņemšanas robežas. Iesakām skolai izvērtēt savu darbību un tās virzienu.

Profils
5. Vieta
Autoskola Venta

Autoskola Venta ir nonākusi anti–topā savas klajās melošanas dēļ. Lai piesaistītu jaunus kursantus, tā reklamē, ka teorijas eksāmenu nokārto ar pirmo reizi 99% kursantu – pat nozares līderi nav sasnieguši šādus rādītājus. Šīs reklāmas bija gan mājas lapā, gan skolas Google reklāmās. Realitātē šis rādītājs ir vidēji 92% – to var jebkurš pārbaudīt CSDD statistikas datos. Melīga prakse liecina par negodīgiem nolūkiem, tāpēc ierosinām potenciālos kursantus būt sevišķi piesardzīgiem pret citiem zemūdens akmeņiem, ja ir uzsāktas apmācības Ventā.

Venta melo par statistikas procentu google

Venta melo par statistikas procentu mājaslapā

Profils

Balso par savu autoskolu

Balsot
2018 2017 2016 2015